Najnowsze wpisy, strona 1


Lokaty bankowe
Autor: obligacje241 | Kategorie: Finanse 
Tagi: dla mężczyzn  
07 stycznia 2015, 11:20

W dzisiejszych czasach zewsząd napadają nas reklamy banków i innych firm, proponujących różnorakie instrumenty pomnażania naszych pieniędzy. Wabią nas znane postaci, wykorzystywane w reklamach kolory, wciągające melodie czy wyraziste hasła. Jednakże brać w rachubę należy, iż czujność są sprawą, nad którą należałoby zastanowić się dłuższą sekundę, ponieważ niedobrze podjęta wola może nas boleśnie "uderzyć po kieszeni".

Ranking lokat bankowych

Oczywiście przy wyborze słusznego banku i środka szczędzenia (np.. oszczędzanie na lokatach) pożądane byłoby poszukać mniej ewentualnie z większym natężeniem fachowej pomocy. Na rynku działa sporo instytucji zajmujących się doradztwem finansowym. Ich pracownicy profesjonalnie zestawią wszelakie dostępne oferty i odpowiednio z możliwościami oraz preferencjami petenta, zademonstrują wszystkie za i przeciw konkretnych wyborów.

O ile jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na konsultantów, należyty będzie ranking lokat. Sporo takowych wyszukać można w Internecie. Zważają one mnogie kryteria wyceny lokat. Pomiędzy jedynymi szykami znajduję się różności, jednakże bezsprzecznie najlepsze lokaty bankowe znajdują się u szczytu każdego z nich, pozwalają zademonstrować samemu sobie jak oszczędzać w banku.

Opcjonalnie ich pozycje mogą się różnić o jedną względnie dwie, zależnie od kryterium przeważającego w danym porządku. Rankingi uwzględniają wielorakie gatunki lokat, czyli lokaty o stałym oprocentowaniu, lecz też lokaty o zmiennym oprocentowaniu. Sporo serwisów, które zamieszczają szyki lokat, na własnych stronach rozmieszcza dodatkowo kalkulatory, dzięki którym możemy zliczyć zysk z lokat, na tle gatunku wyłowionej lokaty i jej rozciągłości.

Czym jest sukces życiowy?
Autor: obligacje241
Tagi: inwestycje  
07 stycznia 2015, 11:19

Wolność finansowa - ten zwrot dla wielu jest celem, do którego dąży poprzez całe życie. Jakkolwiek nade wszystko czym jest triumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu życiowego? Jakim sposobem określić, czy komuś udało się takowy osiągnąć oraz nie? Jakich kryteriów należy zastosować, ażeby szczegółowo nazwać istnienie i wielkość triumfu? Zapytywanie zawarte w tytule tego teksu wydaje się banalne i postawione nade wszystko retorycznie. Lecz zaledwie z pozoru.

Wolność finansowa składnikiem sukcesu życiowego

Po chwileczek namysłu praktycznie każdy dotrze do aforyzmu, iż nie jest łatwo nazwać moment, w którym można z kompletną stanowczością zakomunikować, iż życiowy sukces stał się obcym udziałem.

Dla całego szeregu ludzi prostym, i zwłaszcza jedynym, sposobem na objaśnienie spełnienia triumfu życiowego poprzez daną postać jest zerknięcie na jej status majątkowy. Jeżeli znamionuje się on przydatną ilością zer na koncie aprobują oni, że postać taka spełniła swobodę i sukces finansowy, a zatem i życiowy.

Wydaje się wprawdzie, że jest to zanadto płytkie stanowisko do tej kwestii. Albowiem co w tym razie powiedzieć o postaci, która stała się bogata dzięki wygranej w totolotku? Z kompletną pewnością napełnia ona warunek o sposobnej ilości zer na koncie. Czy jednak pójście do kolektury i usunięcie paru cyfr, dzięki po co wygrywa się wspaniałość, przysparza podstawy do stwierdzenia o tym, iż wygrywający spełnił triumf żywotny? Poniekąd nie - otóż nie było to skutkiem jego profesji czy też szczególnych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota.

Joe Vitale autor książek motywacyjnych oświadcza, że jeżeli pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i kompleksów mamy możliwość zrobić i spełnić zwłaszcza wszyściuśko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najłatwiejsza droga do sukcesu. Z pewnością niezbędna jest dodatkowo również niewzruszona ciągłość i upór, jednakże własne nastawienie i przekonanie o możliwości osiągania wszelkich przewidzianych zamysłów to podstawa. Częstokroć w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, wedle którego nasze osobiste postępowanie rozstrzyga to jak ma wygląd rzeczywistość.

Tym samym też można zagwarantować nietrudny morał, iż sukces życiowy to w rzeczywistości zręczność sięgania wszech zdecydowanych zamysłów. Jeśli opanujemy taką sztukę, wszystkie inne pozorne żywotne triumfy, takie takich jak majętność, osiągniemy w przelocie.

Oszczędzanie za pomocą pożyczek społecznościowych...
Autor: obligacje241
Tagi: pieniądze   oszczędzanie   dla mężczyzn  
07 stycznia 2015, 11:18

Robota to sposób na wzbogacenie się pieniędzy służących do utrzymania się. Lecz nikt nie powinien wydawać wszystkich wyrobionych poprzez siebie pieniędzy. Wszelcy teoretycy ekonomii od przez cały czas głoszą, iż podwaliną dobrej kondycji finansowej osoby fizycznej jest, oprócz pracy zarobkowej, zarówno zachowywania i roztropne gospodarowanie odroczonymi środkami. Takim gospodarowaniem na pewno nie jest trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Środki wniesione w taki sposób tak naprawdę tracą na wartości z powodu procesów inflacyjnych (wzrostu cen osłabiającego siłę nabywczą posiadanych środków).

Tym samym też oszczędzanie powinno pojawiać się równocześnie z rozumowym wkładaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym trybem od przez cały czas było założenie pieniędzy na lokatę. Ten materiał pieniężny polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na uzgodniony czas, za co w miejsce odbieramy procenty, w wysokości kilku odsetków w skal roku. Nie są to wiec nadto wysokie zyski, przynajmniej jest to zapewne najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją tymczasem zarówno inne odmiany inwestowania oszczędności. Jakąś z nich są pożyczki społecznościowe. Co to jest? - zapyta niejeden ewentualny inwestor.

Pożyczki społecznościowe - Pro-Zysk

Uplastycznijmy w takim przypadku zasadę działania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży w tym miejscu spółka Nobiles2 i jej propozycja. Program oszczędzania Pro-Zysk, oferowany poprzez Nobiles2, opiera się właśnie na pożyczkach społecznościowych.

W skrócie mówiąc Nobiles2 pośredniczy między postacią inwestującą własne środki (która w takim razie będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc zarówno gwarantem spłaty pożyczki. Planując na ten typ inwestycji możemy liczyć na wysokie dochody, jakkolwiek jednocześnie, nie w podobny sposób jak w przypadku innych rentownych inwestycji, ma moc wiążącą tu gwarancja zwrotu kapitału, bowiem Nobiles2, będąc charakterystycznym poręczycielem kompletnego podjęcia, dopuszcza bezpieczne udzielanie pożyczek, kasując tym sposobem ryzyko zagubienia naszych środków.

Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło do imentu najnowszy wymiar. Nie musi naprawdę polegać na otrzymywaniu drobnych kwot z lokat, lecz może stanowić chociażby następujące źródło dochodu.

Czym kierować się przy wyborze obligacji...
Autor: obligacje241
Tagi: dla mężczyzn  
07 stycznia 2015, 11:12

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W związku z tym, ewentualny kontrahent winien zaznajomić z potencjalnym ryzykiem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jakieś z urządzeń, które pomaga nam oszacować ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to zestawienie wielorakich ofert obligacyjnych wraz z ich ocenianym niebezpieczeństwem. Takie zestawienie jest fabrykowane poprzez kompetentnych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to między innymi: tężyzna monetarna emitenta oraz ewentualne możliwości postępu danej spółki.

Obligacje korporacyjne, banków oraz skarbowe

Dlatego też, wyraźnie zalecamy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru wartościowego. Jednym z serwisów, który oferuje tego typu skompilowania jest popularny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy znaleźć zarówno receptę niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny znanych emitentów. Zaiste, wszystkie ratingi są uaktualniane na bieżąco. Jest to przykładowe z wielu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napełnia się coraz to ogromniejszą popularnością.

Przy weryfikacji konkretnej ofert inwestycyjnej należy wziąć w rachubę jej dostępność. W przypadku obligacji korporacyjnych, sporą dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Poza tym, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym systemie Catalyst, dzięki czemu możemy precyzyjnie przeanalizować kompletną ofertę danych obligacji.

Czym są obligacje bankowe
Autor: obligacje241
Tagi: pieniądze   inwestycje   oszczędzanie  
07 stycznia 2015, 11:10

Obligacje Korporacyjne to specjalny gatunek papierów wartościowych, które są emitowane przez spółki jak i wszelkie podmioty działalności ekonomicznej. Wydzielając obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich okupienia od nabywców, za ich pierwotną opłatę wraz z uzupełniającymi procentami. Dopóki wykupienie obligacji nie zajdzie, emitent jest dłużnikiem jej klientów. Niewątpliwie odsetki to zaledwie przykładowy z gatunków świadczenia, równie świetnie mogą to być udziały w profitach danego banku. Ciekawiącą ofertą są obligacje banków.

Obligacje korporacyjne - gdzie kupić

Poprzez swoją nieprzemijającą egzystencję na rynku a także stabilną sytuację finansową, banki są autorytatywnymi emitentami. Z tego powodu, coraz więcej ludzi w kraju nad Wisłą, zamierza na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Utrzymuje się tylko pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Przybyły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli pozyskujemy obligację bezpośrednio od emitenta, przy udziale agenta emisji (np.. lokalu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - W inny sposób nabycia obligacji jest przeznaczenie systemu Catalyst.

Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji czy też obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami finansowymi. Przez swoje funkcjonowanie jak i możliwości, układ Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji. Wybór rzeczowego rynku zależy od kontrahenci, nie zapominajmy jednakże, że ustroje takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy rachowaniu.

Dlatego też, w większości wypadków nabycia obligacji, zalecamy dokonywanie zakupu na rynku pierwotnym.