Czym kierować się przy wyborze obligacji...


Autor: obligacje241
Tagi: dla mężczyzn  
07 stycznia 2015, 11:12

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W związku z tym, ewentualny kontrahent winien zaznajomić z potencjalnym ryzykiem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jakieś z urządzeń, które pomaga nam oszacować ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to zestawienie wielorakich ofert obligacyjnych wraz z ich ocenianym niebezpieczeństwem. Takie zestawienie jest fabrykowane poprzez kompetentnych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to między innymi: tężyzna monetarna emitenta oraz ewentualne możliwości postępu danej spółki.

Obligacje korporacyjne, banków oraz skarbowe

Dlatego też, wyraźnie zalecamy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru wartościowego. Jednym z serwisów, który oferuje tego typu skompilowania jest popularny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy znaleźć zarówno receptę niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny znanych emitentów. Zaiste, wszystkie ratingi są uaktualniane na bieżąco. Jest to przykładowe z wielu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napełnia się coraz to ogromniejszą popularnością.

Przy weryfikacji konkretnej ofert inwestycyjnej należy wziąć w rachubę jej dostępność. W przypadku obligacji korporacyjnych, sporą dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Poza tym, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym systemie Catalyst, dzięki czemu możemy precyzyjnie przeanalizować kompletną ofertę danych obligacji.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz