Kategoria

Finanse


Lokowanie w złoto nigdy nie było tak proste,...
Autor: obligacje241 | Kategorie: Finanse 
Tagi: srebro   złoto   sztabki   monety bulionowe  
27 maja 2015, 22:47

W czasach, gdy rządy państw mają chęć rządzić całym światem, w tym samym czasie zadłużając się wzajemnie na poziomy, których żadną metodą nie da się spłacić, a koszt rosnących wartości odsetkowych wcześniej czy później musi doprowadzić do bankructwa kolejnych systemów finansowych, trzeba zdecydować o zabezpieczeniu własnego ogródka finansowego w zdywersyfikowany sposób.

Złoto najlepszym prezentem na kazda okazję

Powinno to być zakup euro, ale również należy pomyśleć o tym, by być właścicielem rzeczy fizycznej, gdyż wpisy komputerowe (na przykład certyfikaty) to wątpliwa idea, bo nadaje się co najwyżej na handel krótkoterminowy. Z kolei osobista własność jak choćby mieszkanie - to zawsze ma jakąś wartość, a do tego mogą to być części niezbędne do przetrwania (miejsce zamieszkania).

Złoto w sztabkach jest ciut mniej kosztowne od monet bulionowych. W ramach samych specjalistów od nabycia pojawiają się różne zdania, jeśli idzie o najpowszechniejszą w świecie złotą monetę: Krugerrand. Oprócz popularności główną jej zaletą może być odporność mechaniczna (na użytkowanie, jeżeli moneta taka miałaby być środkiem płatniczym), ponieważ jest ona utwardzana dodatkiem miedzi. Jest to bilon z 22 karatowego złota, inne powyżej sygnalizowane nazwy są z litego złota, czyli takiego o 24 karatach. I tu uwaga: cechą wspólną jest fakt, iż poszczególne zawierają jedną uncję czystego złotego kruszcu, dlatego Krugerrand jest po prostu cięższa niż wartość 1oz.

Pamiętajmy też, że w sytuacji monet bulionowych nie ma wielkiego znaczenia tak zwany stan menniczy oceny monety, ważna jest jej ciężar, by nie ubyło złota. Oczywiście im mniej zadrapań, tym prościej sprzedać tę formę złotego kruszcu. No a co jest powodem, że nie sztabki? W ich sytuacji także powinno się zadbać o rozpoznawalność, stąd warto pozyskiwać nie lokalne sztabki, ale np. ze Szwajcarii, takie oznaczone znakiem Argor-Heraeus. W tym miejscu istotna uwaga: muszą to być złote sztabki z akredytacją (Londyńska Giełda Złota).

Każda z nich posiada niepowtarzalny numer oraz powinna być zamknięta w nieotwieralne przezroczyste plastikowe pudełko. Sprzedawca jest w stanie dodać też własny certyfikat z indywidualnym numerem sztabki, w przypadku bilonu takowych specjalnych oznaczeń nie ma, więc i certyfikaty większego sensu nie posiadają.

Sprzedaż złota charakteryzuje się zerową stawkę VAT, co dla osób prywatnych istotne może być to, żeby pozyskiwać od firmy. Kupić należy u znanego dilera, a tych mamy w naszym kraju mało i niełatwo zaproponować takiego. Z pewnością w banku będzie znacznie drożej. Jest szansa, aby pozyskać sztabki przy okazji wizyty w dużych miastach w siedzibie handlarza, wcześniej anonsując się przez telefon.

Oszczędzanie - od czego zacząć?
Autor: obligacje241 | Kategorie: Polecane  Finanse 
Tagi: pieniądze   inwestycje   oszczędzanie  
07 stycznia 2015, 11:20

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach wykorzystywaliśmy dość często. Bo dodatkowo wreszcie przekazaliśmy sobie sprawę z tego, iż wskazane jest mieć odroczoną pewną kwotę, nie tylko na tak nazywaną "czarną godzinę". Oczywiście znaczna część z nas posiada przynajmniej jedno konto bankowe tudzież konto oszczędne.

Konto oszczędnościowe

Jak wynika z wielu sondaży, to zaiste konta oszczędnościowe są otoczeniami na których lokujemy potencjalne nadwyżki monetarne - najczęściej jednakże nie ma tego zbytnio wiele, a mimo to warto nauczyć się jak oszczędzać. Nie ma dodatkowo co ukrywać: to wystrzałowy sposób, jeżeli chcemy odwlec pieniądze na moment a później bez żadnych wytrwałości sięgnąć po nie w sytuacji potrzeby. Konta ekonomiczne są z zasady skromnie oprocentowane, nie będą więc nadawały się wówczas, kiedy uważasz o cyklicznym odkładaniu środków co miesiąc. Jeśli chcesz zapoczątkować regularne zachowywanie, warto ulokować pieniądze na lokacie.

Nie musi ich być dużo - chodzi tu o to, byś przez dwa względnie trzy miesiące, w stosunku do długości trwania lokaty, przyzwyczaił się na dodatek, iż pieniądze, które odłożyłeś są przez pewien czas niedostępne i nie możesz nimi swobodnie przekręcać. Nawet oszczędzanie długoterminowe należy w którymś momencie zainicjować, choćby nawet zachowywanie będziesz zaczynać od przysłowiowego zera albo od bardzo małej kwoty.

Doczekaj zaledwie w postanowieniu i każdego miesiąca przerzucaj, choćby na rachunek oszczędnościowy nieznaczną kwotę. Nie odczujesz tego faktu w codziennym funkcjonowaniu, a po paru miesiącach będziesz mile zaskoczony spostrzegając, iż bez większych poświęceń udało Ci się coś odłożyć.

Lokaty bankowe
Autor: obligacje241 | Kategorie: Finanse 
Tagi: dla mężczyzn  
07 stycznia 2015, 11:20

W dzisiejszych czasach zewsząd napadają nas reklamy banków i innych firm, proponujących różnorakie instrumenty pomnażania naszych pieniędzy. Wabią nas znane postaci, wykorzystywane w reklamach kolory, wciągające melodie czy wyraziste hasła. Jednakże brać w rachubę należy, iż czujność są sprawą, nad którą należałoby zastanowić się dłuższą sekundę, ponieważ niedobrze podjęta wola może nas boleśnie "uderzyć po kieszeni".

Ranking lokat bankowych

Oczywiście przy wyborze słusznego banku i środka szczędzenia (np.. oszczędzanie na lokatach) pożądane byłoby poszukać mniej ewentualnie z większym natężeniem fachowej pomocy. Na rynku działa sporo instytucji zajmujących się doradztwem finansowym. Ich pracownicy profesjonalnie zestawią wszelakie dostępne oferty i odpowiednio z możliwościami oraz preferencjami petenta, zademonstrują wszystkie za i przeciw konkretnych wyborów.

O ile jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na konsultantów, należyty będzie ranking lokat. Sporo takowych wyszukać można w Internecie. Zważają one mnogie kryteria wyceny lokat. Pomiędzy jedynymi szykami znajduję się różności, jednakże bezsprzecznie najlepsze lokaty bankowe znajdują się u szczytu każdego z nich, pozwalają zademonstrować samemu sobie jak oszczędzać w banku.

Opcjonalnie ich pozycje mogą się różnić o jedną względnie dwie, zależnie od kryterium przeważającego w danym porządku. Rankingi uwzględniają wielorakie gatunki lokat, czyli lokaty o stałym oprocentowaniu, lecz też lokaty o zmiennym oprocentowaniu. Sporo serwisów, które zamieszczają szyki lokat, na własnych stronach rozmieszcza dodatkowo kalkulatory, dzięki którym możemy zliczyć zysk z lokat, na tle gatunku wyłowionej lokaty i jej rozciągłości.