Czym są obligacje bankowe


Autor: obligacje241
Tagi: pieniądze   inwestycje   oszczędzanie  
07 stycznia 2015, 11:10

Obligacje Korporacyjne to specjalny gatunek papierów wartościowych, które są emitowane przez spółki jak i wszelkie podmioty działalności ekonomicznej. Wydzielając obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich okupienia od nabywców, za ich pierwotną opłatę wraz z uzupełniającymi procentami. Dopóki wykupienie obligacji nie zajdzie, emitent jest dłużnikiem jej klientów. Niewątpliwie odsetki to zaledwie przykładowy z gatunków świadczenia, równie świetnie mogą to być udziały w profitach danego banku. Ciekawiącą ofertą są obligacje banków.

Obligacje korporacyjne - gdzie kupić

Poprzez swoją nieprzemijającą egzystencję na rynku a także stabilną sytuację finansową, banki są autorytatywnymi emitentami. Z tego powodu, coraz więcej ludzi w kraju nad Wisłą, zamierza na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Utrzymuje się tylko pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Przybyły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli pozyskujemy obligację bezpośrednio od emitenta, przy udziale agenta emisji (np.. lokalu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - W inny sposób nabycia obligacji jest przeznaczenie systemu Catalyst.

Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji czy też obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami finansowymi. Przez swoje funkcjonowanie jak i możliwości, układ Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji. Wybór rzeczowego rynku zależy od kontrahenci, nie zapominajmy jednakże, że ustroje takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy rachowaniu.

Dlatego też, w większości wypadków nabycia obligacji, zalecamy dokonywanie zakupu na rynku pierwotnym.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz