Czym jest sukces życiowy?


Autor: obligacje241
Tagi: inwestycje  
07 stycznia 2015, 11:19

Wolność finansowa - ten zwrot dla wielu jest celem, do którego dąży poprzez całe życie. Jakkolwiek nade wszystko czym jest triumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu życiowego? Jakim sposobem określić, czy komuś udało się takowy osiągnąć oraz nie? Jakich kryteriów należy zastosować, ażeby szczegółowo nazwać istnienie i wielkość triumfu? Zapytywanie zawarte w tytule tego teksu wydaje się banalne i postawione nade wszystko retorycznie. Lecz zaledwie z pozoru.

Wolność finansowa składnikiem sukcesu życiowego

Po chwileczek namysłu praktycznie każdy dotrze do aforyzmu, iż nie jest łatwo nazwać moment, w którym można z kompletną stanowczością zakomunikować, iż życiowy sukces stał się obcym udziałem.

Dla całego szeregu ludzi prostym, i zwłaszcza jedynym, sposobem na objaśnienie spełnienia triumfu życiowego poprzez daną postać jest zerknięcie na jej status majątkowy. Jeżeli znamionuje się on przydatną ilością zer na koncie aprobują oni, że postać taka spełniła swobodę i sukces finansowy, a zatem i życiowy.

Wydaje się wprawdzie, że jest to zanadto płytkie stanowisko do tej kwestii. Albowiem co w tym razie powiedzieć o postaci, która stała się bogata dzięki wygranej w totolotku? Z kompletną pewnością napełnia ona warunek o sposobnej ilości zer na koncie. Czy jednak pójście do kolektury i usunięcie paru cyfr, dzięki po co wygrywa się wspaniałość, przysparza podstawy do stwierdzenia o tym, iż wygrywający spełnił triumf żywotny? Poniekąd nie - otóż nie było to skutkiem jego profesji czy też szczególnych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota.

Joe Vitale autor książek motywacyjnych oświadcza, że jeżeli pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i kompleksów mamy możliwość zrobić i spełnić zwłaszcza wszyściuśko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najłatwiejsza droga do sukcesu. Z pewnością niezbędna jest dodatkowo również niewzruszona ciągłość i upór, jednakże własne nastawienie i przekonanie o możliwości osiągania wszelkich przewidzianych zamysłów to podstawa. Częstokroć w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, wedle którego nasze osobiste postępowanie rozstrzyga to jak ma wygląd rzeczywistość.

Tym samym też można zagwarantować nietrudny morał, iż sukces życiowy to w rzeczywistości zręczność sięgania wszech zdecydowanych zamysłów. Jeśli opanujemy taką sztukę, wszystkie inne pozorne żywotne triumfy, takie takich jak majętność, osiągniemy w przelocie.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz