Inwestycja w surowce naturalne


Autor: obligacje241
Tagi: dla mężczyzn  
07 stycznia 2015, 11:23

Jak panować zgromadzonym budżetem, tak żeby na tym nie zgubić? Na ten czas, nie warto lokować 100% pieniędzy w jednym sposobie lokowania, a więc inaczej powiadając dywersyfikacja portfela.

Złoto i srebro inwestycyjne

W co się opłaca inwestować? Można inwestować w różne kruszce takie jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto? Inwestycja w złoto polega w większości przypadków na zakupie którejś ilości tego metalu. Zakupić możemy złote sztabki bądź złote monety. Złote monety to nazywane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, naturalnie w sensach inwestycyjnych, monety takie w większości wypadków nie mają nominału, są godne tak duża liczba jak dużo kruszec z którego są utworzone. Wartość złota w dłuższym okresie czasu non stop rośnie, dlatego inwestując złoto mamy w praktyce gwarancję, iż nie zadziejemy.

Jak inwestować w srebro? Lokować w ten kruszec możemy w podobny sposób jak w złoto, a więc kupując sztabki srebra, a w większości wypadków srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest zazwyczaj waga przykładowo 1 uncja. Srebro jako surowiec, który można wyczerpać i nie ma jak odbudować zarówno będzie wzmacniało swą wartość w dłuższym okresie terminu, z tego powodu tak jak w złoto warto w nie lokować.

Inwestycja w surowce naturalne, a nie dewizy ma dodatkowo inny plus. O ile przybędzie do wielorakich sytuacji, które sprawią, że waluta stanie się nieistotna, to cenne kruszce nadal będące doceniane, dzięki temu należałoby wkładać w złoto inwestycyjne choćby wyłącznie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, albowiem nie wiemy jak nadal potoczy się polityka pieniężna całego świata.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz