Cichy komputer?


Autor: obligacje241 | Kategorie: Internet 
Tagi: pieniądze   oszczędzanie   dla mężczyzn  
07 stycznia 2015, 11:21

Mimo to, że bardzo często planujemy na zakup pecetów mobilnych, to w naszych domach non stop renomą cieszą się pecety stacjonarne, przynoszące znacznie ogromniejsze możliwości - są nie tylko tańsze, dają większą możliwość przeróbek składników, lecz także mogą stać się częściowo bezgłośne! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi wydatkami się to kojarzy? Już na samym wejściu powinno się wtrącić, iż są dwie strategie chłodzenia składników - pierwszą są aktywne wentylatory, które są rozstrzygającym źródłem zgiełku, drugą ponadto są wszelkiego gatunku radiatory.

To istotnie komputer chłodzony pasywnie może stać się najcichszą jednostką, jako, że osobny wrzask będzie wykrywał się z samych składników, jak chociażby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może być jednak użycie dysku SSD). Warto nie zapomnieć o tym, że pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów potrzebuje właściwie przewiewnej obudowy, która zapewni stosowne odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Zdawać się może, że pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" podzespoły, które przez niewielką potęgę obliczeniową nie wyzwalają sporych ilości ciepła do środowiska.

Pasywny komputer PC

Nic z większym natężeniem mylnego! Dziś elementy komputerowe są składane w ten sposób, żeby były jak w największym stopniu sprawne i zużywały jak najmniej dynamiczności - skutkiem tego istotna jest tylko wielkość radiatora (i jego sama budowa) - fabrykanci kart graficznych, czy mikroprocesorów sami przysparzają nam bardzo nieraz wybór przy zakupie - czy chcemy uzyskać komponent studzony pasywnie, czy aktywnie. Nic nie stoi tymczasem na przeszkodzie, aby na pewno w termin używania danej jednostki zmienić sposób jej chłodzenia!

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz