Archiwum - stycznia 2015

Czym kierować się przy wyborze obligacji korporacyjnych?

Autor: obligacje241 | Kategorie:
Tagi: dla mężczyzn
07. stycznia 2015 11:12:00

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W związku z tym, ewentualny kontrahent winien zaznajomić z potencjalnym ryzykiem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jakieś z urządzeń, które pomaga nam oszacować ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to zestawienie wielorakich ofert obligacyjnych wraz z ich ocenianym niebezpieczeństwem. Takie zestawienie jest fabrykowane poprzez kompetentnych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to między innymi: tężyzna monetarna emitenta oraz ewentualne możliwości postępu danej spółki.

Obligacje korporacyjne, banków oraz skarbowe

Dlatego też, wyraźnie zalecamy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru wartościowego. Jednym z serwisów, który oferuje tego typu skompilowania jest popularny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy znaleźć zarówno receptę niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny znanych emitentów. Zaiste, wszystkie ratingi są uaktualniane na bieżąco. Jest to przykładowe z wielu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napełnia się coraz to ogromniejszą popularnością.

Przy weryfikacji konkretnej ofert inwestycyjnej należy wziąć w rachubę jej dostępność. W przypadku obligacji korporacyjnych, sporą dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Poza tym, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym systemie Catalyst, dzięki czemu możemy precyzyjnie przeanalizować kompletną ofertę danych obligacji.

Czym są obligacje bankowe

Autor: obligacje241 | Kategorie:
Tagi: inwestycje, oszczędzanie, pieniądze
07. stycznia 2015 11:10:00

Obligacje Korporacyjne to specjalny gatunek papierów wartościowych, które są emitowane przez spółki jak i wszelkie podmioty działalności ekonomicznej. Wydzielając obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich okupienia od nabywców, za ich pierwotną opłatę wraz z uzupełniającymi procentami. Dopóki wykupienie obligacji nie zajdzie, emitent jest dłużnikiem jej klientów. Niewątpliwie odsetki to zaledwie przykładowy z gatunków świadczenia, równie świetnie mogą to być udziały w profitach danego banku. Ciekawiącą ofertą są obligacje banków.

Obligacje korporacyjne - gdzie kupić

Poprzez swoją nieprzemijającą egzystencję na rynku a także stabilną sytuację finansową, banki są autorytatywnymi emitentami. Z tego powodu, coraz więcej ludzi w kraju nad Wisłą, zamierza na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Utrzymuje się tylko pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Przybyły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli pozyskujemy obligację bezpośrednio od emitenta, przy udziale agenta emisji (np.. lokalu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - W inny sposób nabycia obligacji jest przeznaczenie systemu Catalyst.

Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji czy też obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami finansowymi. Przez swoje funkcjonowanie jak i możliwości, układ Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji. Wybór rzeczowego rynku zależy od kontrahenci, nie zapominajmy jednakże, że ustroje takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy rachowaniu.

Dlatego też, w większości wypadków nabycia obligacji, zalecamy dokonywanie zakupu na rynku pierwotnym.

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311